تبلیغات
بزرگ ترین سایت تست هوش - مطالب آذر 1392
تست هوش -تست هوش تصویری -تست هوش ریاضی -تست هوش کلامی -تست منطق و...
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
معما

معمای جالب, تولد دوقلوها, تست هوش

یک روز رامش، جشن روز تولدش را می گیرد. دو روز بعد برادر دوقولوی بزرگترش، رامتین، تولدش را جشن می گیرد. به نظر شما چطور چنین چیزی ممکن است؟


جواب در ادامه مطلب

ادامه مطلب

مطلب رمز دار : وبلاگ کلاس ما
این مطلب رمزدار است، جهت مشاهده باید کلمه رمز این مطلب را وارد کنید.


پذیرش نویسنده
http://www.8pic.ir/images/02543655479685490698.gifhttp://www.8pic.ir/images/57852652990163546187.gif

برای نویسندگی در این وب یک نظر ارسال نمایید


معمای اساتید منطق شماره 2

معمای اساتید منطق, معما, مسابقه


بعد از اینکه دو استاد بازنده در مسابقه "علامت روی پیشانی"، سرخورده شدند به بهانه اینکه شخص برنده مسابقه قبلی در اعلام پاسخ خود بیش از اندازه تأمل نموده، از استاد اعظم تقاضای ترتیب دادن مسابقه دیگری را نمودند. بنابراین استاد اعظم تصمیم می گیرد تا مسابقه ای ترتیب دهد که براستی عادلانه طرح شده و بتواند داناترین را از میان آنان انتخاب نماید.

 

او به سه شخص دانا  ( 2 کلاه به رنگ سفید و 3 تا به رنگ سیاه) نشان می دهد. (یعنی جمعاً 5 کلاه)سپس چراغ اتاق را خاموش نموده و یک کلاه بر روی سر هر نفر می گذارد. پس از آن استاد اعظم دو کلاه باقی مانده را در جایی مخفی می نماید اما قبل از اینکه او اقدام به روشن نمودن چراغ بنماید یکی از دانایان که بر حسب تصادف برنده مسابقه قبلی (شخص C) است رنگ کلاهش را می گوید. و باز هم بدرستی! حال سوال این است که او کلاه چه رنگی بسر دارد؟ و استدلال آن بچگونه است؟

پاسخ در ادمه مطلب

ادامه مطلب

مرتبط با: تست هوش ,
معمای اساتید منطق

استاد منطق, معمای اساتید منطق, معمای سخت


سه استاد منطق می خواستند بدانند که کدامیک داناترند. برای همین هر سه به سراغ استاد اعظم می روند تا او بوسیله یک تست آنها را محک بزند.

استاد اعظم به آنها می گوید که من پس از اینکه چشم های هر سه را بستم یک نقطه قرمز یا آبی بر روی پیشانی هر شخص می گذارم. زمانی که چشم شما را باز کردم اگر شما تنها یک نقطه قرمز دیدید دست خود را بالا ببرید. اولین نفری که رنگ نقطه روی پیشانی خودش را حدس بزند برنده است.

و روال تست به همین گونه پیش رفت. استاد اعظم چشم سه نفر را بست و بر روی پیشانی هر یک، یک نقطه قرمز کشید و چشمهای آنها را باز کرد. وقتی که چشمهای آنان را باز کرد بر طبق قانون مسابقه هر 3 نفر دستهای خود را بالا بردند، و سپس در سکوت باقی ماندند. پس از گذشت زمانی چند، یک از آنها گفت که نقطه روی پیشانی من قرمز است. او چگونه به این مسئله پی برده بود؟


پاسخ در ادامه مطلب

ادامه مطلب

مرتبط با: تست هوش ,