تبلیغات
بزرگ ترین سایت تست هوش - شیوه‌های نوین گوگل برای نقض حریم خصوصی/
تست هوش -تست هوش تصویری -تست هوش ریاضی -تست هوش کلامی -تست منطق و...
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه

شیوه‌های نوین گوگل برای نقض حریم خصوصی/ جاسوسی به نام توسعه فناوری

شناسهٔ خبر: 2318155
گوگل، یکی از بزرگترین شرکت های تکنولوژی و فناوری به حساب می آید که در میان کاربرانش بسیار محبوب است اما این محبوبیت مسیر جاسوسی از کاربران را ساده تر می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان است که قابلیت های فراوانی برای جذب کاربران دارد. گوگل دارای میلیاردها صفحه وب در فهرست جستجوی خود است تا کاربران بتوانند تمام موضوعات دلخواهشان را در آن جستجو کنند. گوگل دارای بخش های مختلفی مانند: گوگل نیوز، گوگل بوک، گوگل مترجم، جی میل، گوگل پلاس، گوگل مپ( نقشه) و ... است.

بنا به اسنادی که در یک خبرگزاری فرانسوی منتشر شده، گوگل به سادگی از حساب های شخصی کاربران خود جاسوسی می کند بدون اینکه آنها از این موضوع اطلاع داشته باشند. آیا شما اکانت (حساب) جی میل دارید؟ با پاسخ به این سوال به سادگی می توان پی به جاسوسی سرویس های پشتیبان گوگل از حساب های شخصی کاربران پی برد.فابریس اپلبوین، یکی از متخصصان فناوری در این رابطه می گوید: "اطلاعات بسیار مهمی مانند شماره حساب یا رمز ورود و غیره را از طریق ای- میل جا به جا نکنید، آیا تاکنون به کرات با اخباری نظیر این تیترها مواجه نشده اید: " حساب کاربران هک شد، حساب یک کاربر در مدت یک ساعت خالی شد!"

پروژه های مختلف گوگل

در دهه اخیر، گوگل فعالیت های متفاوتی را نسبت به سال های گذشته آغاز کرده است. این فعالیت ها راه اندازی ماهواره، عینک گوگل یا ساخت اتومبیل و .. را شامل می شود. به عنوان مثال، گوگل ساخت اتومبیل های بدون سرنشین را آغاز کرده تا رفتارهای پرخطر رانندگان که باعث تصادف می شود را حذف کند؛ اما این تنها ظاهر تکنولوژی پروژه است زیرا گوگل بنا به جی.پی.اس نصب شده در داخل خودروها می تواند در هر لحظه از شبانه روز به مکان دقیق رانندگان واقف باشد. این برنامه ها با اهداف بلند مدت اجرا می شوند، زیرا روزی فرا خواهد رسید که افراد عالی رتبه کشورها از این ماشین ها خریداری کرده و چه فرصتی بهتر از اینکه گوگل بتواند به اعمال جاسوسی خود ادامه دهد؟

عینک هوشمند یا جاسوسی هوشمند؟

این عینک با تکنولوژی بلوتوث به گوشی های اندروید و آیفون وصل می شود. Google Glasses می تواند اطلاعات را به وسیله وای فای دریافت کند. این عینک قادر به دریافت دستورات صوتی از سوی کاربران بوده تا استقبال از این محصول را افزایش دهد.آیا جاسوسی امریکا از طریق تلفن های همراه را به خاطر دارید؟ جاسوسی امریکا تنها به تلفن های شهروندان امریکایی ختم نشد بلکه به مقامات سایر کشورها مانند آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان یا مقامات برزیلی و غیره را نیز را در برگرفت. گوشی تلفن همراه، فناوری و تکنولوژی می تواند تبدیل به سلاحی در دست دشمن شود. در واقع، پس از یادآوری جاسوسی امریکا از تلفن همراه باید گفت که عینک گوگل نیز می تواند وسیله ای ساده تر از تلفن همراه برای جاسوسی و گوش کردن به صحبت های کاربران باشد.

پرنده جاسوسی گوگل به پرواز در می آید

اسکای باکس، کمپانی است که در ارائه عکس هایی با رزولوشن بالا از طریق ماهواره فعالیت دارد. اخیرا خبری مبنی بر سرمایه گذاری میلیون دلاری گوگل در این بخش منتشر شد که گوگل برای افزایش کیفیت سرویس های نقشه خود یعنی گوگل ارث و گوگل مپس به آنها نیاز دارد. گوگل مدعی شده است که با کمک این عکس ها نه تنها می تواند کیفیت نقشه های خود را افزایش داده بلکه به روز رسانی بهتری را نیز انجام دهد.
 

گوگل و Titan Aerospace  ؟!

گوگل به تازگی شرکت سازنده هواپیماهای بدون سرنشین Titan Aerospace را خریداری کرده است. این شرکت، هواپیماهای کوچک بدون سرنشینی تولید می کند که از نور خورشید به عنوان سوخت استفاده کرده و امکان پرواز در فواصل طولانی و دراز مدت را داراست.
 

یک خبرگزاری فرانسوی می نویسد: " آیا روند فعالیت های شرکت گوگل در مدت اخیر نشان نمی دهد که این شرکت اهداف دیگری جز تکنولوژی و فناوری در سر دارد؟ این سوالی است که هنوز به درستی پاسخی به آن داده نشده، اما مسلما گذر زمان پاسخ مناسبی به این سوال خواهد داد زیرا کسی نمی تواند اثرات منفی تکنولوژی را انکار کند."


گوگل چیست/مدیران گوگل/جاسوسی های گوگل چگونه اس/ارتباط گوگل با صهیونیسم تا چه حد است ؟


*گوگل بزرگ*ترین موتور جستجوی جهان است که روزانه بیش از میلیاردها جستجو در آن صورت گرفته و اطلاعات بسیاری را منتقل می*کند. اما یکی از بزرگ*ترین نگرانی*ها و انتقادات صورت گرفته نسبت به گوگل عدم وفاداری به حفظ حریم خصوصی افراد بوده است. اسناد و مدارک زیادی مبنی بر همکاری گوگل با سازمان*های جاسوسی آمریکا وجود دارد. یکی دیگر از موارد پیرامون یکی از پردر**آمدترین شرکت*های اینترنتی جهان رابطه تنگاتنگ مدیران گوگل با رژیم صهیونیستی و نفوذ سیاست*های این رژیم در تبیین قوانین بزرگ*ترین موتور جستجوی جهان است که در گزارش زیر به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد:گوگل چیست؟

گوگل پروژه*ای تحقیقاتی بود که در ژانویهٔ ۱۹۹۶ توسط لری*پیج و سرگئی*برین، دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رقم خورد. گوگل به طور تخمینی دارای بیش از یک میلیون سرور در سراسر جهان است و روزانه بیش از یک میلیارد درخواست جستجو در آن صورت می*گیرد.

جستجوگر گوگل یک موتور در وب است که تحت مالکیت گوگل قرار دارد. گوگل از راه این وب*گاه روزانه صدها میلیون دلار دریافت می*کند. دامنهٔ اصلی این سایت سال در 2008،* ۱۳۵ میلیون بار بازدید شده* است. این موتور جستجو بیشترین بازدیدکننده در بین کاربران را دارد و روزانه چند صد میلیون بار به طرق مختلف استفاده می*شود. مهم*ترین هدف گوگل یافتن متن مورد نظر در میان صفحات وب است. اما انواع دیگر اطلاعات به وسیلهٔ قسمت*های دیگر آن مثل جستجوی تصاویر گوگل، نیز مورد جستجو قرار می*گیرند./مدیران یهودی گوگل

لری*پیچ Larry Page

همانند*فیس*بوک*که مدیران ارشد آن یهودی بوده و رابطه نزدیکی با صهیونیست*ها داشته*اند، گوگل نیز مدیرانی دارد که با رژیم صهیونیستی رابطه*ای نزدیک دارند.*

وب*گاهی یهودی در نقدی که توسط مارکوس جی فرید بر کتاب ثروت*ستان (فرانک ۲۰۰۷) درباره پسرهای یهودی گوگل انجام گرفته بود، می*نویسد: اقتصاد جهانی در طول چهل سال گذشته به طور گسترده*ای متفاوت شده است و امروز میلیاردرهای جدید همچون پسرهای یهودی گوگل، سرگئی برین و لری پیچ در کنار هزاران نفر دیگر نقش اساسی در این زمینه داشته*اند، حتی می*توان گفت که لری پیچ که عنوان مشترک رییس گوگل را نیز با خود دارد ارتباطات خانوادگی در اسراییل دارد. نشریه بنای*بریس، ارگان رسمی یکی از قدرتمندترین سازمان*های یهودی جهان در بهار سال ۲۰۰۶ در مقاله*ای با عنوان استادان جستجو می*نویسد که لری پیج که مادرش گلوریا یک یهودی است.*


یکی از بزرگ*ترین مجلات یهود در مقاله خود با نام استادان جستجو در بهار سال 2006 اذعان می*کند: پدربزرگ مادری لری، یکی از اولین شهرک*نشینان سرزمین*های اشغالی بود.

سرگئی برین

سرگئی برین نیز که هم*اکنون مدیر تکنولوژی شرکت محسوب می*شود در یک خانواده یهودی در مسکو به دنیا آمد. خانواده برین در سال 1979 و زمانی که وی شش سال داشت به آمریکا مهاجرت کردند. ثروت وی در سال 2011 بالغ بر 16/7 میلیارد دلار برآورد شد. شایان ذکر است که لری پیج نیز دارای همین میزان ثروت است. نود و نه درصد از ثروت گوگل از آگهی*های تبلیغاتی این شرکت تأمین می*شود. در سال مالی 2006 این شرکت از محل آگهی*های بازرگانی 10/492 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. هم*اکنون ارزش خالص شرکت گوگل بالغ بر 190 میلیارد دلار است.

اولین کارمند گوگل نیز یک یهودی است. سوزان ووجیکی از خانواده*ای یهودی بوده و مادرش،*یک مبلغ یهودی است. خواهر وی Anne Woicicki*همسر سرگئی*برین یکی از موسان گوگل است.*

به گزارش وب*سایت صهیونیستی ها*آرتص، آن ووچیکی متخصص بیوتکنولوژی است که در سال 2007، طبق آیینی یهودی با سرگی برین یکی موسسان گوگل ازدواج کرد.*

*جاستین روزنستاین*Justin Rosenstein:
جاستین روزنستاین، یکی از مهندسان ارشد گوگل بود که سه سال به عنوان مدیر بخش محصولات این غول جستجو کار می*کرد. او یکی از کارمندانی بود که مارک*زوکربرگ مدیر فیس*بوک، وی را از گوگل در سال 2007 از گوگل به شرکت خود آورد. در سال 2008، روزستاین فیس*بوک را برای تاسیس شرکتی نوین ترک کرد.

شرلی سندبرگ*Sheryl Sandberg

شرلی سندبرگ در گشته نایب رییس سرویس جهانی پروژه*ها و فروش آنلاین گوگل بود. در اوایل سال 2008، او گوگل را ترک کرد تا نفر دوم فیس*بوک شود.

شرلی سندبرگ، در حال حاضر مدیر اجرایی امور عملیاتی فیس*بوک است. او فروش، تجارت و تبلیغات فیس*بوک و منابع انسانی این شرکت را بر عهده دارد.*


شرلی*سندبرگ روابط خوبی با جوامع یهودی دارد، او زمانی همکار دانیل سوکاچ، رییس موسسه یهودیانسان*فرانسیسکو است.

او همچنین از فعالیت*های جامعه یهودی مرکز جاشمن مرکزی که روابط اسراییلی دارد برقرار کرده است. این مرکز در رابطه با روابط اسراییلی خود می*نویسد:

ماموریت ما استحکام روابط میان یهودیان آمریکا و جامعه اسراییلی است.
Elliot Schrage

یهودی دیگر که در گوگل مشغول بوده*Elliot Schrage*است. وی از سال 2005 به عنوان نایب رییس روابط عمومی گوگل کار می*کرد. اما در سال 2008 به فیس*بوک رفت. شراگ قبل از اینکه به عضویت گوگل دربیاید، به عنوان یک مقام ارشد در شورای روابط خارجی آمریکا که روابط نزدیکی با اسراییل دارند کار می*کرد.اودی منبر*Udi Manber

اودی منبر*Udi Manber، یک اسراییلی از دانشگاه*Technion Institute، از سرزمین*های اشغالی است. او در سال 1998، به یکی از مقامات ارشد یاهو تبدیل شد.
در سال 2002، به آمازون ملحق شد. آمازون یکی از وب*سایت*های طرفدار اسراییل است.رابطه گوگل با رژیم صهیونیستی
روزنامه صهیونیستی ها*آرتص در مارس سال 2008 در خبری اعلام کرد که بنیان*گذاران گوگل و فیس*بوک در کنفرانس بیت*المقدس شرکت خواهند کرد. طبق این خبر، مارک زوکربرگ رییس فیس*بوک و سرگی برین یکی از دو مدیر عامل گوگل و سوزان داکر رییس یاهو به سرزمین*های اشغالی سفر کردند.*


دیدار شخصی شیمون پرز از گوگل
در مارس سال 2012، شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی میهمان* گوگل بود.*


به گزارش وب*سایت صهیونیستی یدیعوت آحارانوت؛ گوگل زندگی سه*بعدی شیمون پرز را به نمایش گذاشت.


گوگل و سانسور مطالب ضد صهیونیستی*اتحادیه ضد افترای(ADL) رژیم صهیونیستی، وظیفه مبارزه با صهیونیسم*ستیزی را بر عهده دارد. در سال 2004 از تلاش*های گوگل برای شناسایی وب**سایت*های ضد صهیونیستی تشکر کرد.
سرگی برین در نامه*ای*ADL*از یهودیان برای سایت*هایی که به مخالفت با یهود و بویژه اسراییل می*پردازند عذرخواهی کرده و وعده داد که با این سایت*ها برخورد خواهد کرد.

آبراهام فاکس*من، دبیر کل اتحادیه ضد افترا در پاسخ به نامه می*گوید:* ما از گوگل به خاطر شنیدن نگرانی*های ما بسیار تشکر می*کنیم. گوگل واکنش*های بسیاری مناسبی نسبت به شناسایی وب*سایت*های ضدیهودی و کاهش رتب این سایت*ها انجام داده است.*

گوگل و سازمان*های جاسوسی

پیش*بینی آینده برای سازمان سیا
Recorded Future Inc، یک شرکت نرم*افزاری در شهر کمبریج آمریکا است که در حوزه اطلاعات وب و تحلیل*های پیش*بینانه فعالیت می*کند. این شرکت با استفاده از ابزاری با نام موتور تحلیلی موقتی، ابزار پیش*بینی و تحلیل را به متخصصین ارائه می*کند تا آنها بتوانند با بررسی منابع موجود در اینترنت، و بازیاب، اندازه*گیری و تصویرسازی اطلاعات، شبکه*ها و الگوها را در گذشته، حال و آینده نشان دهند. نرم افزار این شركت منابع را تحلیل نموده و لینک*هایی نامرئی بین اسناد ایجاد می*کند تا لینک*هایی که آن*ها را به یکدیگر پیوند می*زند و نیز افراد، نهادها و وقایع مربوط به آن*ها را شناسایی کند. این شرکت در سال 2008 و توسط فردی به نام کریستوفر آهلبرگ تشکیل یافت و تا نوامبر سال 2011 دارای 20 کارمند بوده است.

گوگل در سال 2010 و سازمان سیا از طریق سرمایه*گزاری* خود یعنی*Google Ventures، و*In-Q-Tel*در این شرکت سرمایه*گزاری کرده*اند. التبه این اولین باری نیست که سیا و گوگل در یک پروژه مشترک سرمایه*گزاری می*کنند. این کیو تل شاخه سرمایه گزاری سیا که در تکنولوژی*های آتی و سرمایه گذاری می*کند در گذشته در شرکتی به نام کی*هول*Keyhole*سرمایه گذاری نمود. این شرکت در سال 2004 توسط گوگل خریداری شد تا از آن به عنوان آغازی برای گوگل*ارث*Google Earth*استفاده کرد.
خودروهای جاسوسی گوگل
سرویس نمای خیابانی گوگل*(Street View)*که افراد با استفاده از آن می*توانند در شهرها و نقاط مختلف جهان به طور مجازی پیاده*روی کنند، بار دیگر جنجال*آفرین شده است.
تاکنون کشورهای مختلفی با این سرویس مخالفت كرده*اند.


مردم این کشورها معتقدند فیلمبرداری از محل سکونت آنها و انتشار تصاویر آن در اینترنت، به شدت حریم خصوصی آنان را نقض می*کند.